Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci to ważna uroczystość. Z tej okazji warto podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent, aby pokazać, że jest dla nas ważna. Jedną z lepszych propozycji jest bukiet pięknych i wspaniale pachnących kwiatów. Gwarantujemy, że każda babcia ucieszy się z takiego podarunku od wnuka bądź wnuczki.

Kwiaty jako świetny prezent na Dzień Babci

Czy kwiaty na Dzień Babci i Dzień Dziadka to na pewno dobry prezent? Okazuje się, że jest to doskonała alternatywa dla pudełka czekoladek, kolejnej pary wygodnych kapci czy książki do czytania w mroźne wieczory. Oczywiście każda babcia jest inna pod względem charakteru czy upodobań, niemniej jednak piękne kwiaty są na tyle uniwersalnym prezentem, że sprawiają wiele radości kobietom w każdym wieku. Wręczając piękny bukiet róż lub tulipanów, możemy pokazać babci swoją miłość i podziękować za opiekę oraz otrzymaną dotychczas troskę. Zwykle to ona (poza rodzicami) razem z dziadkiem jest z dzieckiem już od jego narodzin i ma istotny wpływ na sposób wychowania oraz kształtowanie charakteru.

Bycie babcią nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to dużej cierpliwości i zrozumienia. Warto więc zadbać o to, aby prezent z okazji styczniowego święta był niepowtarzalny. Kwiaty to taki podarunek, którego nie musimy wręczać osobiście, jeżeli nie mamy takiej możliwości, bo np. mieszkamy za daleko. W takiej sytuacji pomoże nam kwiaciarnia online oferująca kwiaty na Dzień Babci z dostawą. Pachnąca i pięknie zapakowana przesyłka z pewnością będzie miłym zaskoczeniem.

Jakie kwiaty na Dzień Babci?

Podjęcie decyzji, jakie kwiaty na Dzień Babci wybrać, może okazać się bardzo trudne. Kwiaciarnie oferują nam wiele różnych możliwości. Najbardziej popularne są róże (zwłaszcza te czerwone), ponieważ pięknie wyglądają, a dodatkowo wspaniale pachną. Jeżeli babcia nie jest miłośniczką kwiatów z kolcami, z pewnością spodoba jej się bukiet z goździków. Niektórym osobom kojarzą się one głównie z pochodami z okazji Święta Pracy i prezentem na Dzień Kobiet, jednak doskonale pasują również na Dzień Babci. Możemy wyróżnić ok. 300 różnych odmian goździków, mających nie tylko inny kształt płatków, ale również kolor. Kwiaty mogą być czerwone, fioletowe, różowe, a także białe. Są one na tyle subtelne, że nie potrzebują dodatkowych ozdób w bukiecie, choć jak podkreślają floryści, wspaniale wyglądają w połączeniu z różami, liliami oraz irysami. Na uwagę zasługuje też delikatny i przyjemny zapach goździków, który szybko może wypełnić cały pokój.

Tulipany to także świetne kwiaty na bukiet z okazji Dnia Babci, ponieważ przywodzą na myśl wiosnę. Ponadto są one symbolem czułości. W tym przypadku do wyboru również mamy wiele różnych kolorów kwiatów, jednak najbardziej popularne są m.in. te żółte, ponieważ napawają optymizmem, kojarzą się ze słońcem i jest im przypisywane szczęście. Różowe tulipany symbolizują troskę o osobę, której są wręczane oraz duży sentyment, z kolei czerwone – miłość, podobnie jak róże. Wybierając kwiaty do bukietu dla babci, nie można zapomnieć też o gerberach, które ze względu na intensywne barwy przynoszą radość. Ich płatki mogą być czerwone, różowe, pomarańczowe, żółte, burgundowe, a nawet jasnozielone. Jeżeli ułożony z gerber bukiet będzie odpowiednio pielęgnowany, babcia będzie mogła się nim cieszyć przez kilka tygodni. Wystarczy co pewien czas wymieniać wodę i dodawać odrobinę odżywki, a także podcinać łodygi.

Z okazji Dnia Babci coraz chętniej kupowane są też kwiaty doniczkowe, wymagające regularnej pielęgnacji. Taki prezent na pewno sprawi dużo radości osobie pasjonującej się ogrodnictwem. Doniczkowe kwiaty są trwalsze niż te w bukiecie, dlatego mogą sprawiać babci przyjemność przez dłuższy czas, nawet kilka czy kilkanaście lat. Najczęściej wybierane są storczyki, m.in. Falenopsis (łac. Phalaenopisis), Dendrobium i Cymbidium. Równie dobrze sprawdzają się fiołki alpejskie (cyklameny), azalie i anturie. Mimo że kwiaty w doniczkach nie prezentują się tak efektownie, jak bukiety, to mogą sprawić wiele radości. Poza tym z łatwością możemy znaleźć taką roślinę, która nie wymaga częstego podlewania, a mimo to będzie wspaniałą ozdobą mieszkania. Wręczając babci kwiat w doniczce, nie zapomnijmy o przyozdobieniu go. Możemy do tego wykorzystać ozdobne wstążeczki lub kolorowe farby. W razie konieczności możemy kupić ładną osłonkę, żeby uniknąć konieczności samodzielnego dekorowania doniczki.

Poczta kwiatowa na Dzień Babci

Aby wywołać uśmiech na twarzy babci, najlepiej ją odwiedzić i osobiście podarować kwiaty. Jednak czasem może się okazać, że odwiedziny nie są możliwe ze względu na dużą ilość obowiązków, złe warunki pogodowe (gdy mamy do przejechania kilkaset kilometrów) itp. Na szczęście nie oznacza to, że wręczymy prezent z dużym opóźnieniem. Kwiaty dla babci może dostarczyć za nas poczta kwiatowa. Znalezienie jej nie jest trudne, gdyż takie placówki działają w większości miast w Polsce. Naszym zadaniem jest jedynie wybór bukietu, zapłacenie określonej kwoty i wskazanie adresu dostawy. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, gdyż mimo niezależnych od nas czynników możemy przesłać kwiaty i udowodnić babci, że przez cały czas ktoś o niej pamięta.

Kwiaciarnia internetowa zapewniająca dostawę kwiatów na Dzień Babci nierzadko ma w swojej ofercie nie tylko klasyczne bukiety, ale też inne kompozycje. Obecnie popularnością cieszą się tzw. flowerboxy, czyli kwiaty zapakowane w eleganckie pudełko. Mogą to być róże, jak również goździki, ostróżki i tulipany. Chcąc zaskoczyć ukochaną babcię, możemy też zdecydować się na kompozycję umieszczoną w kopercie lub kubeczku, określaną mianem kwiatuccino.

Kwiaty z dostawą – zalety

Decydując się na kwiaty z dostawą, możemy mieć pewność, że świeży bukiet zostanie dostarczony na czas. Osoby odpowiedzialne za kompozycję z pewnością zadbają o to, aby pięknie wyglądała. Ponieważ mamy możliwość dodania bileciku, babcia otrzyma też krótkie życzenia. Kiedy zbliża się 21 stycznia, w kwiaciarniach są coraz większe kolejki. Osoby nielubiące tłumów z pewnością docenią możliwość zamówienia kwiatów przez Internet. Poczta kwiatowa na Dzień Babci pozwala uniknąć ryzyka, że np. w kwiaciarni zabraknie konkretnych gatunków kwiatów, gdyż zostały już wykupione. Możemy bez pośpiechu zastanowić się, jaka kompozycja przypadnie babci do gustu. Warto dodać, że kwiaciarnia internetowa nierzadko daje możliwość zamówienia bukietu, który odbierzemy osobiście, kiedy będzie już gotowy.

Dzień Babci jest wyjątkowym świętem, dlatego starajmy się nie szukać prezentów na ostatnią chwilę. Sprzyja to kupowaniu nie do końca potrzebnych i ładnych rzeczy, które nie sprawiają radości. Kwiaty, choć nie są uważane za zbyt praktyczne, pozwalają na szczere okazanie swoich uczuć. To podarunek o ponadczasowym charakterze, który jest dobry na każdą okazję, a zwłaszcza na Dzień Babci.