Każdy, bez wyjątku, lubi dostawać kwiaty. Jest to szczególnie miłe wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Nawet niewielki bukiet potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Kwiaty to wyjątkowy „język”, którym mówią ludzie z całego świata. Darują one ludziom ciepło i radość. Nie sposób nie zauważyć delikatnie rysującego się uśmiechu na twarzy osoby, której wręczamy ulubione kwiaty, a jak wiadomo - już niewielka radość potrafi znacznie poprawić humor, a także ma pozytywny wpływ na system odpornościowy.

Zamów kwiaty w pudełku - Cukiereczek na Flowi.pl

Kwiaty dla ukochanej kobiety

Za pomocą kwiatów możesz z powodzeniem przekazać drugiej osobie swoje uczucia i emocje, a sam bukiet potrafi wiele opowiedzieć zarówno o charakterze, jak i o zamiarach osoby darującej. Warto wiedzieć, że:

  • białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność, a delikatne kwiatowe pąki mówią o szczerości, oddaniu oraz miłości;
  • kwiaty czerwone są odzwierciedleniem miłości, pożądania oraz romantyzmu;
  • kwiaty pomarańczowe darują radość i pozytywną energię - patrząc na pomarańczowy bukiet od razu mamy poczucie przenikającego nas ciepła;
  • kwiaty żółte wyrażają przyjaźń i sympatię - takie kwiaty są często wręczane kolegom i rodzicom;
  • kwiaty zielone symbolizują życie w zgodzie z przyrodą i życiową harmonię;
  • kwiaty granatowe mówią o spokoju, równowadze i bliskości oraz wpływają kojąco;
  • kwiaty fioletowe to utożsamienie uroku, wdzięku i subtelności;
  • kompozycje wielokolorowe zdradzają nieprzewidywalną i emocjonalną naturę darującego;

Nawet jeśli nie będziemy brać pod uwagę symboliki kolorów - jeden fakt pozostaje niezaprzeczalnym - każdy bukiet, bez względu na kwiaty, z których się składa oraz ich kolory jest oznaką uwagi i troski jaką darzysz drugą osobę.

Przy wyborze bukietu nie możemy pominąć tak ważnego czynnika jakim jest wiek osoby, dla której bukiet jest przeznaczony. Młodym kobietom nie powinno się wręczać kwiatów koloru purpurowego, aczkolwiek jeśli umiejętnie zestawimy purpurę z białymi pąkami - otrzymamy naprawdę subtelną kompozycję. Jeśli chcesz podarować kwiaty swojej dziewczynie, ale wasz związek jest jeszcze dosyć „świeży”, warto upewnić się czy ukochana nie ma alergii na pyłki. Wówczas, jeśli okaże się, że jest ona alergikiem - możesz podarować jej coś innego, np. kosz z ulubionymi owocami lub słodkościami.

Zamów bukiet romantyczna perełka na Flowi.pl

Dojrzałej kobiecie z pewnością spodoba się bukiet, który podkreśli szacunek, uwagę, troskę i miłość jaką ją darzysz. Mamy oraz babcie ucieszą się z pięknie zapakowanych koszy kwiatowych ze słodkościami, a siostrze lub przyjaciółce najlepiej podarować bukiety z kwiatów o jasnych barwach wraz z pluszakami.

Bukiet dla ukochanego mężczyzny

Wbrew ogólnemu przeświadczeniu, że kwiaty nie są dobrym prezentem dla mężczyzn, rzadko który mężczyzna odmówi przyjęcia eleganckiej kompozycji kwiatowej. Mężczyźni, podobnie jak kobiety - lubią niespodzianki, dlatego każdego mężczyznę z pewnością ucieszy gustowny kosz z owocami lub słodkościami.

Pokazanie ukochanemu, że się o nim pamięta sprawi mu ogromną radość, a jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest właśnie bukiet z ulubionych kwiatów, słodyczy lub owoców. Nie czekaj na specjalną okazję, aby sprawić przyjemność bliskiej osobie - zrób to już dziś, bez powodu, a Wasza relacja będzie rozkwitać.

Zamów pudełko kwiatów z Rafaello na Flowi.pl

Flowi.pl oferuje niepowtarzalne bukiety kwiatów od najlepszych lokalnych kwiaciarni oraz kosze prezentowe z dostawą. Działamy całodobowo - możesz zamówić dowolną kompozycję o dogodnej dla Ciebie porze, a my dostarczymy ją pod wskazany przez Ciebie adres. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwiatach i florystyce - zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami z naszego bloga.