Urodziny to dzień, w który szczególnie czekasz na miłą niespodziankę od przyjaciół i bliskich. Wymyślenie oryginalnego prezentu dla jubilata nie jest tak proste jakby się to mogło wydawać, nawet jeśli urodziny obchodzi Twój wieloletni przyjaciel lub przyjaciółka. Z pewnością każdy zgodzi się, że niecodzienne i miłe niespodzianki umacniają każdą relację - również przyjaźń.

Zamów kwiaty w pudełku Fairytale Garden na Flowi.pl

Pomysły na oryginalny prezent urodzinowy dla przyjaciela

Gdy chcemy obdarować bliskiego przyjaciela rzadko kiedy uciekamy się do standardowych rozwiązaniach. Już sam fakt, że bardzo dobrze znamy jubilata ułatwia nam wymyślenie czegoś niebanalnego, co z pewnością go mile zaskoczy. Pośród tych najbardziej kreatywnych pomysłów na prezent urodzinowy dla przyjaciela znajdziemy:

 • zorganizowanie flash mob’u z udziałem wspólnych znajomych;
 • prezent gwarantujący mnóstwo emocji, np. skok ze spadochronu lub lekcja jazdy konno;
 • prezent na żarty, np. Fartuch z zabawnym nadrukiem lub żartobliwy dyplom;
 • prezent spełniający marzenia - podarowanie czegoś o czym przyjaciel od dawna marzył i  wielokrotnie wspominał podczas rozmów;
 • niecodzienny bukiet kwiatów jako elegancki dodatek do głównego prezentu;

Wybór odpowiedniego bukietu urodzinowego dla przyjaciela jest równie ważną decyzją, co wybór głównego prezentu. Kolory kwiatów, rozmiar bukietu, jego opakowanie oraz to, jakie kwiaty wybierzesz - to wszystko ma ogromne znaczenie, gdyż dzięki odpowiednio skomponowanej kompozycji kwiatowej przekażesz jubilatowi o wiele więcej emocji, niż słowami.

Zamów las w szkle - mikro fiołek i szeflera na Flowi.pl

Jeśli chcesz, aby wybrany przez Ciebie bukiet urodzinowy był prawdziwym strzałem w dziesiątkę - zapoznaj się z kilkoma zasadami:

 • jeśli jubilatem jest mężczyzna - bukiet powinien być pionową, okazałą kompozycją o odpowiednio dużym rozmiarze;
 • zgodnie z kwiatową etykietą - mężczyzna nie powinien wręczać drugiemu mężczyźnie fiołków;
 • jeśli to kobieta chce podarować kwiaty mężczyźnie - świetną okazją ku temu będzie jubileusz;
 • młodym solenizantom z pewnością przypadną do gustu kompozycje z jasnych kwiatów o delikatnym odcieniu, a osobom starszym - kwiaty o bardziej wyrazistych i nasyconych barwach;
 • dla solenizantów płci męskiej trafionym wyborem będą kwiaty koloru liliowego, purpurowego, filetowego lub niebieskiego;
 • najlepszym wyborem dla mężczyzn będą kwiaty dużych rozmiarów, np. granatowe piwonie, mieczyki bądź tulipany, z których można stworzyć piękne, okazałe kompozycje;

Jeśli chcesz podkreślić nieformalność Waszej relacji - warto umieścić w bukiecie liścik z żartobliwym wierszykiem lub życzeniami od serca. Taki dodatek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy solenizanta.

Zamów bukiet róża lawenda na Flowi.pl

Gdzie można zamówić wyjątkowe bukiety urodzinowe?

Aby dokonać prawidłowego wyboru bukietu na urodziny należy kierować się nie tylko własną intuicją i preferencjami solenizanta, ale także rekomendacjami profesjonalnego florysty. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty - z pewnością wybierzesz kompozycję, która będzie zarówno odpowiednia dla okazji, estetyczna oraz przyciągająca wzrok.

Kwiaty z dostawą od Flowi - to najlepszy sposób, aby wywołać uśmiech na twarzy bliskiego Ci człowieka. To zaledwie kilka kliknięć - a przepiękny bukiet, skomponowany przez profesjonalnego florystę natychmiast trafi w ręce solenizanta.

Urodziny to nie jedyna okazja, aby sprawić radość przyjacielowi, krewnemu lub ukochanej osobie - z Flowi sprawianie przyjemności nawet bez powodu jest o wiele prostsze, dlatego nie czekaj na specjalną okazję - podaruj komuś kwiaty już dziś.

Zobacz nasze inne propozycje kwiatowe na prezenty urodzinowe