Kobiety, z racji swojej romantycznej natury, lubią czuć się kochane. Kwiaty, będące symbolem piękna i kobiecości pomagają mężczyznom wyrazić swoje uczucia w nieco bardziej subtelny sposób. Podarowany bukiet będzie nie tylko cieszył oko, ale również stworzy wyjątkową atmosferę w każdym domu.

Jakie kwiaty najlepiej podarować kobiecie?

Każda kobieta jest wyjątkowa, dlatego też przy wyborze bukietu należy się kierować jej preferencjami. Jeśli nie wiesz, jakie kwiaty lubi najbardziej, postaraj się stworzyć taką kompozycję, która najlepiej odzwierciedli jej urodę oraz wnętrze. Kwiaty, które cieszą się największą popularnością wśród kobiet to:

 • róże,
 • gerbery,
 • irysy,
 • słoneczniki,
 • lilie,
 • frezje,
 • stokrotki,
 • tulipany.

bukiet-kocham-cie-600x600-3LEa
Zamów bukiet tulipanów "Kocham Cię" na Flowi

Warto pamiętać, że każdy kwiat symbolizuje coś innego. Na przykład, decydując się na różowe róże dasz znać wybrance o swojej romantycznej naturze, a jeśli podarujesz róże czerwone - wyrazisz swoje pożądanie. Białe tulipany bądź stokrotki będą idealnym wyborem dla młodej marzycielki, a lilie pomogą Ci wyrazić sympatię jaką ją darzysz. Chcesz rozweselić swoją wybrankę - postaw na słoneczniki, gerbery lub irysy. Jeśli natomiast zależy Ci na stworzeniu wyjątkowej, podniosłej atmosfery - wybierz frezje.

Najczęstsze powody, aby podarować kobiecie kwiaty

Jak głosi powiedzenie - kobietom trudno dogodzić, jednak są takie szczególne momenty w życiu, kiedy bez kwiatów się po prostu nie obejdzie. Zaliczamy do nich:

 • pierwszą randkę,
 • urodziny,
 • Dzień Kobiet (8 marca),
 • Walentynki,
 • rocznice znajomości/ związku,
 • przeprosiny,
 • spotkanie po długiej rozłące.

Jeśli mowa o pierwszej randce - warto wybrać niewielki, delikatny bukiet ze stokrotek, piwonii, różowych lub białych róż, który pomoże przekazać Ci Twoje uczucia i zamiary. Na przeprosiny natomiast podaruj jej ulubione kwiaty i nie zapomnij o dołączeniu liściku z czułym tekstem, w którym wyrazisz swoją skruchę.

kwiaty-w-pudelku-kochanie-600x600-2j45
Zamów kwiaty w pudełku "Miłość" na Flowi

Jak często wręczać kwiaty bez specjalnej okazji?

Gdy zbliża się ważne święto lub jakaś wyjątkowa okazja, kobiety zazwyczaj spodziewają się prezentu i wówczas bukiet kwiatów nie jest dla nich żadnym zaskoczeniem. Jak wiadomo - o wiele przyjemniej jest być obdarowanym tak po prostu, bez specjalnego powodu. Prezent-niespodzianka od ukochanego mówi kobiecie, że jej wybranek myśli o niej nie tylko wtedy, gdy jest ku temu specjalny powód. Pamiętajmy, że sprawianie sobie tych małych przyjemności na co dzień jest szczególnie ważne w dojrzałych związkach, w których rutyna często zabija romantyzm.

bukiet-lekkie-uczucia-600x600-nYFy
Zamów bukiet wyrażający uczucia na Flowi

Niecodzienne bukiety-niespodzianki dla ukochanej

Wyjątkowy, niecodzienny bukiet sprawdzi się jako prezent zarówno na nadchodzące święto jak i w charakterze niespodzianki. Podarowany z okazji święta da kobiecie sygnał, że ukochany potrafi kreatywnie podejść do nawet najbadziej standardowego zagadnienia. Jako alternatywę do zwykłego bukietu kwiatów można podarować kwiaty w koszu lub kwiaty w pudełku - jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, jeśli planujesz wręczyć kwiaty poza domem, kiedy znalezienie wazonu mogłoby stanowić problem.
Jeśli kobieta, którą chcecie obdarować woli bardziej praktyczne prezenty - rozważ podarowanie jej bukietu słodyczy lub bukietu z owoców, który będziecie mogli później wspólnie spałaszować na deser podczas romantyczniej kolacji. Szczególnie miłym prezentem może okazać się bukiet z maskotek, który jako ten nigdy niewiędnący wariant będzie symbolizował trwałość waszej relacji.
Nic tak nie buduje związku jak wzajemne poświęcanie sobie uwagi, dlatego też nie czekaj na specjalną okazję, aby sprawić radość ukochanej osobie - zamów kwiaty na Flowi z dostawą na dowolny adres. Jeśli natomiast chcesz jeszcze bardziej zgłębić tematykę kwiatowych prezentów i florystyki - zaglądnij na nasz blog i przeczytaj pozostałe artykuły.